Jednym z pomieszczeń, które kobiety urządzają najchętniej jest z pewnością kuchnia. To nie jest tylko spojrzenie szowinistyczne, nic tu nie mają do rzeczy drwiny wielu panów, my po prostu lubimy czasem usiąść w kuchni i tam napić się kawy, w ciszy i spokoju, otulone w zapachy przypraw, czy gotujących się potraw. Urządzanie kuchni jest naszym żywiołem, który na celu ma właśnie stworzenie odpowiedniego klimatu dla takiej chwili zadumy. To jest nasz kącik, podobnie jak mężczyzn jest garaż, w którym się chowają zawsze wtedy, gdy żony czegoś od nich oczekują.

Urządzam własną kuchnię
Urządzam własną kuchnię

Jest wiele powodów, dla których dbamy, by nasza kuchnia miała wyjątkowy charakter, wiele tu mają wspomnienia z dzieciństwa, gdy ciepła, pełna zapachów kuchnia była sercem domu, przywodzącym na myśl bezpieczeństwo i ciepło serdeczności. Miejscem, z którego podkradaliśmy smakołyki, pełnego zapachu pieczonego ciasta i gotowanych obiadów. Takie wspomnienia sprawiają, ze siadamy w swojej kuchni, z filiżanka herbaty czy kawy i momentalnie się odprężamy powrotem do dzieciństwa.

Te wszystkie powody sprawiają, że urządzanie kuchni jest rytuałem, który bardzo pielęgnujemy, by żaden drobiazg nie umknął naszej uwadze. Nie jest to ważne że obecnie wystrój kuchni nie przypomina tych kuchni zapamiętanych z dzieciństwa, że teraz jest bardzo mało otwartych półek w kuchennych segmentach, że przyprawy mamy pochowane głęboko w szufladach, czasem wystarczy postawić na parapecie zioła w doniczkach by wspomnienia wróciły, bo urządzanie kuchni to również dobór odpowiednich drobiazgów, jak również oświetlenia, które czasem daje półmrok, lub ostre światło, gdy w kuchni jest pełna gotowość przed jakimś ważnym obiadem lub kolacją, gdy przygotowujemy rodzinie posiłek. To również odpowiednie przyozdobienie okna, wystarczy firanka z zasłonką, podobną do tej ze wspomnień, czy kwiatek taki jak stał na tamtym parapecie.