Szukanie trendów w popularnych witrynach sieciowych, godziny spędzone nad lekturą specjalnych katalogów to przypadłości wszystkich ludzi planujących własne aranżacje wnętrz. Czy również zauważyliście ogrom ilości gotowych prac na temat takich pomieszczeń jak: kuchnia, łazienka, salon aranżacje?  Z pewnością przymiarki, plany, zamalowane niewyraźnie kartki nie zastąpią nam profesjonalnie skonstruowanego projektu. Pozwólmy sobie jednak na własne inspiracje.  W takim układzie kolorystyka wnętrz naszych pomieszczeń powinna być z góry zaplanowana. Paleta kolorów dostępna na naszym rynku wprowadza prawdziwy zawrót głowy. Bardziej skomplikowane prace jak układanie paneli możemy także wykonać sami z niewielką pomocą kogoś doświadczonego. Na pewno sprawi nam to wiele satysfakcji w końcowym efekcie. Ważnym wyzwaniem podczas remontu pozostaje kuchnia. Zastanawiacie się jaki będzie najlepszy wystrój kuchni? Przed przystąpieniem do prac należy przemyśleć jakie szafki kuchenne? Jest to miejsce centralne dla każdego mieszkania czy domu. Tutaj spędzamy wiele czasu w ciągu dnia, szczególnie panie, dlatego powinniśmy bardziej skrupulatnie podejść do problemu. Wykończenie ścian spędzi nam sen z powiek na kilka dobrych dni, w zależności, jaki rodzaj okładziny wybierzemy. Tradycyjne płytki ceramiczne najlepiej zdają egzamin.

 

Sztuka remontu – najnowsze trendy 2011
Sztuka remontu – najnowsze trendy 2011

 

Aneksy kuchenne warto wykańczać ślicznymi firmamentami ściennymi. Służą do tego różnego ozdobne kontakty czy wzory na ścianie. Jeżeli już zdecydujemy się na wprowadzenie bardziej odważnych zmian widocznych gołym okiem, takich jak ułożenie lub wymiana płytek należy zasięgnąć porady fachowca przed pójściem na zakupy. Pamiętajmy, ze płytki na schody zewnętrzne znacznie różnią się technologią wykonania i przeznaczeniem od tych używanych wewnątrz. W przypadku pomieszczeń łazienkowych wystarczy czasami odrobinę przemeblowania, kilka nowych kolorów, dobór odpowiednich dodatków, zmiana oświetlenia i aranżacje łazienek mamy w jednym palcu bez większego nakładu finansowego.
Każdy z nas, kto podejmie się wyzwania, jakim jest remont swojego mieszkania na własną rękę przekona się, że w przyszłości na pytanie:
„jak urządzić pokój”, będzie miał wiele do powiedzenia. Pomysły same zrodzą się pod wpływem wcześniejszych inspiracji.