Jeżeli zechcemy zbudować własny dom, musimy między innymi zadecydować, czy ma być to dom, jaki będzie nam towarzyszył przez wiele pokoleń, czy decydujemy się na stawianie nieruchomości jaka będzie nam świadczył wyłącznie przez jedno pokolenie. Aktualnie znacznie lepszym wyjściem jest wybór aby korzystać przy tworzeniu budynków z nowych technologii. Takie innowacyjne domy mogą generować znacznie niższe wydatki, jeśli chodzi o używanie ich. Wyższy może być cena stawiania domku, jednakże jesteśmy w stanie oczekiwać na mniejsze ceny użytkowania. Wynika to między innymi z tego, że używać jesteśmy w stanie takie urządzenia, jak klimatyzacja grawitacyjna.

Jeśli chcemy konstruować dom na wiele lat, musimy liczyć się z tym, że w raz ze starzeniem się takiego domu szybko będą windowały koszty jego utrzymania. Z tego powodu obecnie znacznie bardziej znane są domy, które zdołają nam towarzyszyć przez jedno pokolenie. Tego typu schematy domków jednorodzinnych zdołają generować znacznie mniejsze ceny samego budowania.

Do tego konstruowanie domku w nowatorskich technologiach może krócej trwać. Jeżeli wybierzemy budynki z bali, moglibyśmy także znacznie zminimalizować nasze koszty na samą konstrukcję. Jest to znaczące, gdy jesteśmy zmuszeni przygotowywać kosztorys budowy budynku na bazie, którego będziemy silili się o zdobycie pożyczki. Im niższy jest kompletny koszt wybudowania domu, tym powinniśmy wziąć mniejszy kredyt, który dużo prościej będzie nam oddać. Dodatkowo należy decydować się na takie moduły, jak kondensacja pary hydrologicznej, które dopuszczają na dostrzegalne podwyższenie komfortu korzystania z domu. Rezygnacja z robienia domów z jakich jesteśmy w stanie korzystać przez wiele lat, wynika to mniej więcej z tego, że coraz częściej zmieniamy miejsce zamieszkania. Dlatego też niesamowicie często jest tak, że w kolejnych pokoleniach nie ma kto używać takiego budynku.