Gdy już podjęliśmy decyzję, że chcemy tworzyć prywatny modny dom, powinniśmy postawić jeszcze na wybór takiej procedury jaka zagwarantuje nam odpowiednie warunki mieszkania, lecz też która nie będzie wytwarzała za dużych kosztów użytkowania z naszego budynku.

Obecnie jesteśmy w stanie postawić także na nowoczesne budynki, które mogą być nieco bardziej drogie. Z innej strony możemy w nich korzystać z tego typu technologii, jak wentylacja grawitacyjna, wentylacja mechaniczna, która podwyższa luksus mieszkania, ale też ogranicza możliwość ukazania się wilgotności która nie jest przyjazna dla człowieczego organizmu. Pionierskie domki potrafią posiadać zamontowaną kondensacja pary hydrologicznej. Ważne jest, by takie instalacje nie wiodły do zbędnego wzrostu kosztów tworzenia domku. Im wydatek budowy domku jest bardziej oszczędny, tym będziemy zdołali pozwalać sobie na dużo wyższe koszty, jeżeli chodzi o materiały budowlane których zastosujemy, by prawidłowo przystosować dom do mieszkania. Spore koszty będą nas czekać też, gdy konstruowana jest przez nas dekoracja wnętrz. Nie powinniśmy również zapominać o tym, że plany domów jednorodzinnych są w stanie pozwalać nam zbudować dom na pokolenia, ale również taki, jaki będziemy potrafili użytkować jedynie przez krótki czas. W domkach możemy korzystać z niewykorzystanych powierzchni użytkowych, jak poddasze plany.

Moglibyśmy również wybrać rysunki budynków piętrowych, gdy nasza rodzina jest duża i potrzebujemy ogromniejszej przestrzeni użytkowej. Jeśli chcemy, by budowanie domu nie przeciągało się, zbyt długo, możemy wybrać domy, które robione są ze zrobionych elementów. Do takich wyjść moglibyśmy zaliczyć domy z bali, które także wytwarzają niższe wydatki budowy. Nie powinniśmy decydować się na bardzo kosztowne rozwiązania, jednakże wartość nie powinna być kluczowym kryterium doboru.